Jakiej marki gofrownice wybrać? Od producenta większe znaczenie ma jakość, jak i parametry techniczne sprzętu. To właśnie właściwościami urządzenia należy się kierować, podejmując decyzję zakupową.
Jeśli chodzi o urządzenie AGD, jakim jest gofrownica ranking podpowiada, która z nich jest najlepsza. Jednym z kryteriów doboru w rankingu są opinie klientów. W przypadku produktu, jakim jest gofrownice ranking jest bardzo pomocny.
Ranking gofrownic
Miejsce
Zdjęcie
Nazwa
Najtańsza oferta
1
Dezal 301.5
2
GÖTZE & JENSEN DW900
3
Adler AD 3036
4
MPM MGO13
5
Camry Cr3046
nr 1 – Dezal 301.5
Nazwa i nasza ocena
Dezal 301.5
10/10
Opis
Znajduje zastosowanie do użytku w lokalach gastronomicznych. Cechuje się wyjątkowo łatwą obsługą. Została wykonana z solidnych i estetycznych materiałów. Dzięki temu jest użyteczna przez długie lata. Płyty grzewcze zostały pokryte greblonem, czyli powłoką zabezpieczającą, która chroni przed przywieraniem ciasta. W płytce dolnej znajduje się oryginalnie ustawiony ogranicznik temperatury, który odpowiada za optymalną temperaturę przez cały czas użytkowania gofrownicy. Chroni jednocześnie przed przypaleniem ciasta.
Metalowa pokrywa została pomalowana proszkowo, wykazuje odporność na działanie wysokiej temperatury. Urządzenie można otworzyć pod kątem 180 stopni. Jest lekka, zapewnia szybkie smażenie, a jej czyszczenie jest proste i wygodne. W związku z tym niniejszy ranking gofrownic stawia ją na pierwszym miejscu. Wadą może być tylko to, że przeznaczona jest do użytku profesjonalnego.
„Gofrownica pozwala uzyskać idealnie wypieczonego gofra, który smakuje i wygląda wyśmienicie. Nadaje się zarówno do profesjonalnej kuchni, jak i amatorskich wypieków. Zawsze warto wybrać ją zgodnie z naszymi potrzebami.”
– mówi Karolina z RANKmistrz.pl
nr 2 – GÖTZE & JENSEN DW900
Nazwa i nasza ocena
GÖTZE & JENSEN DW900
9,5/10
Opis
Urządzenie w krótkim czasie i bardzo równomiernie się nagrzewa. Dzięki temu ciasto się nie rozlewa. Ponadto wyposażone jest w aż pięć trybów pieczenia gofrów: klasyczne, belgijskie, czekoladowe, maślane. Regulować można również temperaturę, ponieważ dostępnych jest aż siedem ustawień. W ten sposób można uzyskać idealny stopień wypieczenia, dopasowany do własnych preferencji. Korzystanie z urządzenia ułatwia wyświetlacz, na którym znajdują się wszystkie podstawowe informacje. Wbudowany system zabezpieczający automatycznie wyłącza gofrownicę, chroniąc ją przed przegrzaniem. Jednorazowo można przygotować aż dwa gofry. Moc gofrownicy wynosi 1600W. Została wyprodukowana z lekkiego tworzywa syntetycznego. W opakowaniu znajduje się instrukcja obsługi. Wadą może być estetyka urządzenia, ponieważ jej kształt przypomina nieco wagę kuchenną.
nr 3 – Adler AD 3036
Nazwa i nasza ocena
Adler AD 3036
9/10
Opis
Moc gofrownicy wynosi 1500W i została wyposażona aż w 4 miejsca na przygotowywanie gofrów. Powłoka do przygotowywania gofrów została pokryta specjalną powłoką, która zabezpiecza przed przywieraniem ciasta, ułatwia wyciąganie ciasta, jak i szybkie czyszczenie. Urządzenie posiada także sygnał wskazujący na gotowość pracy, a zewnętrzna obudowa nigdy się nie nagrzewa, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Wadą może być minimalistyczna estetyka.
nr 4 – MPM MGO13
Nazwa i nasza ocena
MPM MGO13
8,5/10
Opis
Urządzenie to połączenie funkcjonalności, wygody i estetyki. Płyty grzewcze znajdujące się wewnątrz gofrownicy są głębsze niż w przypadku innych modeli. W ten sposób gofry zyskują większą puszystość i są grubsze. Płyty grzewcze zostały pokryte specjalną powłoką nieprzywierającą, która chroni przed przywieraniem ciasta i ułatwia tym samym proces czyszczenia urządzenia. Moc gofrownicy wynosi 1400W, co zapewnia jej skuteczność, jak i szybki czas wypieku. Ponadto urządzenie wyposażone jest w regulację temperatury, dzięki czemu można samodzielnie decydować, jaki stopień wypieku będzie odpowiedni. Gofrownica przeznaczona jest do wypiekania dwóch gofrów w tym samym czasie. Dodatkowym udogodnieniem jest lampka kontrolująca stan pracy urządzenia, a także lampka kontrolna podłączenia do sieci. Wadą może być mała powierzchnia wypiekanych gofrów.
nr 5 – Camry Cr3046
Nazwa i nasza ocena
Camry Cr3046
7/10
Opis
Urządzenie ma bardzo elegancki design. Cechuje się także wysoką mocą nominalną o wartości 1600W. Ponadto posiada regulację temperatury. W związku z tym świetnie się sprawdza do przygotowywania słodkich wypieków. Posiada dwa miejsca na przygotowywanie gofrów o rozmiarach 11×16 cm. Została wyposażona w płyty grzewcze, które zostały pokryte powłoką chroniącą przed przywieraniem ciasta, dzięki czemu wyciąganie ciasta, jak i czyszczenie urządzenia jest prostsze. Urządzenie szybko się rozgrzewa i przygotowuje ciasto. Ponadto płyty wyróżniają się dużą głębokością. Zostały również wyposażone w ergonomiczny uchwyt, który się nie nagrzewa. W urządzeniu zamontowane są także 2 lampki kontrolne: jedna zasilania i druga gotowości do pracy. za stabilność urządzenia odpowiadają gumowe nóżki. Gofrownicę można wygodnie przechowywać, nie zajmując wiele miejsca, ponieważ posiada chowany przewód zasilający. Wadą mogą być płyty, które pod wpływem mocniejszego tarcia mogą się ścierać.
Jaką gofrownicę kupić do własnego użytku?
Jaką gofrownicę kupić? To pytanie zadają sobie nie tylko właściciele restauracji i innych lokali gastronomicznych, ale również osoby, które poszukują jej na użytek domowy. Dobra gofrownica powinna posiadać następujące parametry techniczne:
- moc – oznacza, ile watów ma konkretny model. W związku z tym inny model sprawdzi się do wypiekania gofrów w domu, a inny na potrzeby nadmorskiego lokalu. Kompaktowa, amatorska gofrownica ma zwykle moc około ok. 700 W. Im większa moc, tym szybciej będzie przebiegał proces nagrzewania. Najlepszy poziom kruchości można osiągnąć, wybierając profesjonalne urządzenia o wysokiej mocy,
- liczba, wielkość i kształt pól, które umożliwiają przygotowanie odpowiednich gofrów. Możliwe są gofrownice, które posiadają od 2 do 6 pól. Zdecydowana większość urządzeń przygotowuje je w formie kwadratów lub prostokątów, choć dostępne są również takie w kształcie koniczyny, trójkątów czy wielokątów. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla rodzin, które cenią sobie kompleksowe rozwiązania, są urządzenia 3 w 1 posiadające wymienne nakładkami piekące, które pozwalają uzyskać kilka kształtów ciasta,
- wykończenie, czyli rodzaj powłoki, która pokrywa wnętrze, a szczególnie płyty grzewcze sprzętu. Najlepsza gofrownica to taka, która została pokryta nieprzywieralnym materiałem. W ten sposób sama czynność pieczenia, jak i późniejsze wyciąganie ciasta jest prostsze i szybsze. Polecana gofrownica posiada powłokę ceramiczną lub teflonową,
- obudowa – dobra gofrownica produkowana jest najczęściej ze stali szlachetnej i posiada dodatkowo ergonomiczne, nienagrzewające się uchwyty, które chronią przed poparzeniem.
„Każdy miłośników gofrów wie, że nawet najlepsze ciasto może nie wystarczyć, aby powstała pyszna przekąska. Oprócz przepisu niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Jaki wybrać? Najważniejsze są jego parametry techniczne. Następnie należy o niego odpowiednio dbać, by jak najdłużej utrzymać go w odpowiednim stanie”
– mówi Karolina z RANKmistrz.pl
Podsumowanie
Ranking gofrownic pozwala szybko wybrać produkt, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i spełni nasze oczekiwania w kuchni. Oprócz konkretnych parametrów technicznych, wiele osób zwraca jednak przede wszystkim uwagę na cenę produktu. Wiele sklepów wychodzi jednak temu na przeciw, proponując wygodną sprzedaż na raty.
Moim zdaniem najlepszym wyborem jest Adler AD 3036 . Sam mam ten sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolony. Dodatkowo musze przyznać ,że artykuł jest bardzo dobrze napisany.