Zioła na nerki mogą istotnie wspomóc pracę nerek, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, utrzymując równowagę kwasowo-zasadową, usuwając toksyny czy dbając o odpowiednią ilość sodu i płynów we krwi. Jakość ich pracy wpływa również na kondycję włosów i paznokci, choć niewiele osób zdaje sobie z tego w ogóle sprawę. Jakie zioła na nerki wybrać, aby usprawnić ich działanie?
„Zioła na nerki wykazują skuteczność zarówno przy istniejących schorzeniach nefrologicznych, będąc najczęściej uzupełnieniem leczenia farmakologicznego, jak i przy profilaktyce. Przed rozpoczęciem suplementacji czy stosowania naparów warto jednak skonsultować się z lekarzem, który wykluczy ewentualną negatywną zależność pomiędzy przyjmowanymi lekami a ziołami”
– mówi Karolina z RANKmistrz.pl
Ranking ziół wspomagających pracę nerek
nr 1 – Lorem Vit – Nerki
Opis
To precyzyjnie dobrana mieszanka ziół, która pomaga na problemy z nerkami. Wykazuje działanie moczopędne i oczyszczające, czym wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie.
Wspomaga leczenie stanów zapalnych dróg moczowych, a także wspomaga usuwanie toksyn. Powstrzymuje namnażanie się drobnoustrojów w drogach moczowych.
Opinie klientów o produkcie:
„Oddawanie moczu bywało dla mnie problematyczne, a zapalenie pęcherza zdarzało mi się nawet kilka razy w roku. W związku z tym zaczęłam się wspomagać specjalną mieszanką ziołową. Stosuję ją regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta i od kiedy ją stosuję, czuję znaczącą poprawę, dlatego też chętnie polecam ją koleżankom i znajomym” – mówi pani Marta
„Cieszę się, że znalazłam tak skuteczną mieszankę, która pozwala mi w pełni zadbać o zdrowie moich dróg moczowych. Dzięki niej rzadziej cierpię na zapalenie pęcherza moczowego, którego objawy były bardzo uciążliwe, a nawet bolesne. Mieszanka jest przy tym bardzo smaczna, dzięki czemu jeszcze bardziej ja lubię” – mówi pan Urszula z Poznania
nr 2 – Zioła Ojca Klimuszko – Na Nerki
Nazwa i nasza ocena
Zioła Ojca Klimuszko – Na Nerki
9,6/10

Opis
Mieszanka wspiera prawidłową prace układu moczowego i nerek. Zawiera starannie wyselekcjonowaną kompozycję ziół, w tym takie jak: owoce dzikiej róży, znamiona kukurydzy, nasiona lnu, liście pokrzywy, nasiona dyni, ziele tymianku, ziele nawłoci. Herbatka przeznaczona jest do samodzielnego zaparzania, należy ją stosować regularnie.
Wadą może być bardzo ziołowy posmak.
nr 3 – Zielarnia Suwalska – Nerki
Opis
Mieszanka ziołowa zawiera zioła, które działają na wiele problemów układu moczowego, w tym również kamienie nerkowe. W składzie preparatu znajdują się zioła w ilości od 20 do 40g, w tym między innymi takie jak: hortensja drzewiasta korzeń, mącznica lekarska liść, prawoślaz lekarski korzeń, czepota puszysta kora, majeranek ogrodowy liść, pokrzywa zwyczajna korzeń. Wadą może być mało wydajne opakowanie.
nr 4 – Kuracja Breussa – Na Nerki
Nazwa i nasza ocena
Kuracja Breussa – Na Nerki
8/10

Opis
Herbatka działa łagodząco i leczniczo w przypadku wielu dolegliwości nerek. Susz należy zaparzać pod przykryciem około 10 minut i odcedzić. Następnie pozostały susz zalany dodatkowo dwiema szklankami wody należy gotować około 8-10 minut, po czym wlać wcześniej przygotowany napar do całości i podgrzewać jeszcze ok. 5 min. Przecedzony napar należy pić małymi łykami przez cały dzień. Wadą może być czasochłonne przygotowanie.
nr 5 – Aurospirul – Punarnava (układ moczowy, nerki)
Nazwa i nasza ocena
Aurospirul – Punarnava (układ moczowy, nerki)
7,5/10

Opis
Mieszanka skutecznie wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, a także działa przeciwzapalnie i moczopędnie. U mężczyzn łagodzi przykre objawy przerostu prostaty, a także może hamować jej wzrost. Skutecznie usuwa kamienie nerkowe, wspomagając ich wydalanie. Zmniejsza stany zapalne stawów, usuwając zgromadzone w nich płyny. Wykazuje również korzystne działanie w przypadku innych układów i narządów.
Wadą może być bardzo ziołowy smak.
Jakie są najlepsze zioła na nerki?
Najlepsze zioła na nerki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami. Tylko wtedy mogą przynieść poprawę stanu zdrowia i działać skutecznie na różnego rodzaju dolegliwości w obszarze układu moczowego. Warto je również stosować, ponieważ usprawniają pracę układu moczowego, oczyszczając nerki i przyspieszając oddawanie moczu. Usuwają zalegające toksyny i inne produkty przemiany materii, a także działają profilaktycznie w problemach nerek. Polecane zioła na nerki to takie jak:
- liść brzozy. Wykazuje właściwości moczopędne i napotne, dzięki czemu skuteczni niwelują problemy z drogami moczowymi oraz wspomagają organizm osłabiony w wyniku infekcji,
- liść mącznicy lekarskiej. Jest cennym źródłem glikozydów fenolowych, które w sposób pośredni uwalniają związki bakteriobójcze oraz kwasy organiczne. W związku z tym znajduje zastosowanie przy zapaleniach dróg moczowych, moczeniach nocnych, kamicy nerkowej oraz pozostałych dolegliwościach związanych z układem moczowym,
- liść pokrzywy. Wykazuje właściwości moczopędne oraz oczyszczający. Działa również przeciwzapalnie, dlatego stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji na problemy z nerkami,
- liść mniszka lekarskiego. Wspomaga prawidłowe działanie nerek, stymulując je do działania. Regularne jego spożywanie powoduje efektywne usuwanie toksyn wraz z moczem, a także szkodliwych produktów przemiany materii.
„Stosując zioła, należy pamiętać, aby spożywać je ostrożnie i rozsądnie we właściwych ilościach. Niektóre po kuracji wymagają przerwy, aby ponownie wdrożyć leczenie. Ziołolecznictwo stanowi świetne wsparcie dla medycyny konwencjonalnej”
– mówi Karolina z RANKmistrz.pl
Podsumowanie
Podsumowując, dobre zioła na nerki mogą istotnie usprawnić ich pracę, ponieważ wykazują korzystny wpływ na wiele ich funkcji. Przede wszystkim wykazują właściwości moczopędne, co sprzyja oczyszczaniu się organizmu z toksyn, jak i zbędnych produktów przemiany materii. Mimo że zwiększają ilość wydalanego moczu, to nie powodują zaburzenia równowagi elektrolitów w organizmie. Stosując zioła, należy przestrzegać zaleceń producenta, ponieważ wskazuje on zarówno na bezpieczną ilość, jak i częstotliwość spożywania naparów lub kapsułek. Co więcej, omawia także dokładnie sposób przygotowywania mieszanek, aby w pełni czerpać z ich skuteczności i cennych właściwości leczniczych.